Opis

Cena : 50.00zł za kilogram
Data : 9 maja, 2021
Naturalne : Tak
Odbiór u klienta : Tak
Lokalizacja : Grunwaldzka 24/5A, 82-200 Malbork

Oferujemy PYŁEK KWIATOWY (PSZCZELI) 1 kg, zbiór 2020 rok.

WŁAŚCIWOŚCI LECZNICZE

Pyłek kwiatowy odznacza się wysoką wartością odżywczą , wpływa na poprawę ogólnego samopoczucia i na zwiększenie masy ciała. Działa skutecznie w chorobie nadciśnieniowej i w stanach pozawałowych. Reguluje czynności jelit przy biegunce, pobudza apetyt, normuje procesy trawienne. Stosowany też w niektórych schorzeniach układu nerwowego oraz cukrzycy. Zmniejsza napięcie nerwowe, poprawia sprawność umysłową , co wiąże się z lepszym ukrwieniem mózgu. Wykazuje działanie przeciwzapalne i ma właściwości odtruwające. Pyłek kwiatowy obniża w surowicy krwi zawartość lipidów całkowitych, triglicerydów, cholesterolu całkowitego. Wpływa na zahamowanie zmian miażdżycowych naczyń mózgowych i na poprawę krążenia mózgowego. Pyłek kwiatowy polecany jest w ostrych i przewlekłych stanach zapalnych wątroby. Pyłek kwiatowy z dobrym skutkiem stosuje się w leczeniu niedokrwistości z niedoboru żelaza. W wyniku terapii stwierdza się wzrost hemoglobiny, liczby czerwonych krwinek i poziomu żelaza. Pyłek kwiatowy działa skutecznie w chorobie wrzodowej dwunastnicy.

Właściwości odżywcze pyłku, a także regulujące procesy przemiany materii, wykorzystywane są między innymi w braku apetytu u dzieci, opóźnionym rozwoju oraz niedożywieniu u dzieci i dorosłych. Wskazane jest też podawanie pyłku kwiatowego w okresie rekonwalescencji, po operacjach chirurgicznych, u osób wykonujących ciężką pracę fizyczną i umysłową. Stwierdzono także korzystny wpływ pyłku w cukrzycy oraz jako środka zabezpieczającego przed grypą. Pyłek kwiatowy przyjmowany systematycznie pozwalał na szybsze wyleczenie chorych z zakażeniami górnych dróg oddechowych. Korzystne działanie pyłku kwiatowego w stanach zapalnych gruczołu krokowego. Ponadto pyłek kwiatowy usprawnia opróżnianie pęcherza moczowego. Pyłek kwiatowy stosowany jest wspomagająco w leczeniu depresji i apatii Działanie poprawiające wzrok – pyłek poprawia ostrość widzenia (skutek dużej zawartości witaminy B2 i innych bio-elementów)

SPOSOBY PODAWANIA PYŁKU I DAWKOWANIE

Leczniczo stosuje się u dorosłych 20-40 g pyłku kwiatowego dziennie. Jeśli przyjąć, że łyżeczka od herbaty odpowiada 7,5 g pyłku, to dawka dzienna wynosi 3-5 łyżeczek tego produktu dla osób dorosłych i 1-2 łyżeczki dla dzieci. Pyłek kwiatowy przyjmuje się zazwyczaj 3 razy dziennie przed jedzeniem. Czas leczenia wynosi 1-3 miesiące, przy czym leczenie można powtarzać 2-4 razy w ciągu roku. Najlepiej przeprowadzić kurację na przełomie zimy i wiosny oraz lata i jesieni. Na ogół łącznie z innymi środkami leczniczymi, a także w schorzeniach przewlekłych, stosuje się mniejsze dawki pyłku.

W celu zwiększenia przyswajalności przez organizm, ziarna pyłku rozdrabnia się przez zmielenie lub poddaje działaniu ciepłej wody. W środowisku wodnym ziarna pyłku pęcznieją i po 2-3 godzinach pękają uwalniając swoją zawartość. Często tak przygotowany pyłek nosi nazwę enzymatycznego. Do tego celu stosuje się także mleko, soki owocowe i warzywne. Pyłek kwiatowy (zmielony) można mieszać z różnymi produktami spożywczymi w proporcji od 1:1 do 1:4. Przyjmuje się go wówczas w ilości 1 łyżki stołowej 3 razy dziennie.

Uwaga : pyłek kwiatowy nierozdrobniony, dokładnie żuty przed połknięciem, jest wykorzystywany przez organizm tylko w około 10-15%. Po rozdrobnieniu mechanicznym lub napęcznieniu i pęknięciu ziarn, dostępność składników biologicznych pyłku wzrasta od 60 do 80%.

Zapobiegawczo stosuje się 10-15 g pyłku dziennie. W ramach normalnej diety poleca się przyjmowanie 5-10 g pyłku dziennie.

Przepisy z pyłkiem :

1. Pyłek, obnóża Do ½ szklanki letniej wody, mleka wsypać łyżkę obnóży pyłkowych i pozostawić na kilka godzin. Następnie lekko podgrzać, dosłodzić miodem do smaku. Spożywać na czczo rano i wieczorem. Zalecana długość kuracji 1-2 miesiące.

2. Pyłek sproszkowany. Sproszkować pyłek w młynku do kawy. Zażywać z dodatkiem napojów.

3. Krem pyłkowy. Wymieszać 20% pyłku z 80% miodu. Zamiast miodu może być użyty serek, dżem.

4. Pasta pyłkowa. Wymieszać 500 gram pyłku z 500 gramami miodu, przekręcić kilka razy przez maszynkę do mięsa. Przed zastosowaniem określonego przepisu należy skonsultować się z lekarzem czy nie ma uczulenia na pyłek kwiatowy.

Prowadzimy gospodarstwo pasieczne pod nazwą ZIELONA PASIEKA. Zieleń kojarzy się z przede wszystkim z życiem, harmonią, naturą i ekologią. Bliski kontakt z przyrodą daje właśnie praca przy pszczołach. Możemy podpatrywać te niesamowite stworzenia podczas całego sezonu, pomagać im przetrwać trudne okresy, a one w zamian obdarowują nas wspaniałymi darami natury pochodzącymi z ula jak miód, pyłek i wosk.

Nasze pasieki znajdują się na granicy Dolnego Powiśla i Żuław – terenach czystych ekologicznie, pozbawionych zakładów przemysłowych. Jest to region o charakterze przede wszystkim rolniczym, gdzie znaczny udział w uprawach ma rzepak, z którego pszczoły pozyskują zdrowy i smaczny miód. Wśród drzew elementami krajobrazu są przydrożne wierzby, stare aleje lipowe, klony, jesiony oraz głogi i tarniny.

Lokalizacja

Grunwaldzka 24/5A, 82-200 Malbork
Dodaj Opinię
Wskazówki bezpieczeństwa dotyczące transakcji
  1. Płatność - zawsze spotykaj się ze sprzedawcą i zapłać gotówką dopiero po upewnieniu się, że produkt jest zgodny z opisem w ogłoszeniu.

  2. Dane osobowe - podaj tylko niezbędne informacje.

  3. Uważaj na oferty, które są „zbyt piękne, aby były prawdziwe”.

Najnowsze