Opis

Cena : 30.00zł za sztukę
Data : 15 marca, 2021
Lokalizacja : Zberezka, Polska
Pierzga pszczela. Zbiór 2020.
100g – 30zł
Pierzga ma bogaty skład mikrobiologiczny – zawiera kwasy tłuszczowe, sterole, witaminę C, B6, B3, B8, K, potas, wapń i magnez. W porównaniu z pyłkiem, zawiera mniej białek i tłuszczów.
Pierzga ma działanie regulujące funkcjonowanie układu pokarmowego. Dzięki właściwościom przeciwbakteryjnym i przeciwgrzybiczym jest zalecana w czasie obniżonej odporności – np. w sezonie jesienno-zimowym.
Działa także łagodząco na reakcje alergiczne. Warto wypróbować pierzgę przed okresem pylenia i stosować przez 2-3 miesiące.
Pierzga działa korzystnie na umysł – wspomaga koncentrację i pamięć, zmniejsza nerwowość. Można wypróbować jej wpływ w okresie zwiększonego wysiłku umysłowego.
Dzięki obniżaniu poziomu „złego cholesterolu” i podnoszeniu tego „dobrego” oraz ograniczaniu całkowitej ilości lipidów we krwi, pierzga ma działanie przeciwmiażdżycowe.
Pierzga regeneruje wszystkie komórki organizmu – np. zwiększa produkcję czerwonych krwinek, co oznacza właściwości przeciwanemiczne oraz działa przeciwstarzeniowo – także dzięki temu, że ma działanie antyoksydacyjne. Będzie też pomagać po okresie rekonwalescencji.
Wystarczy jeść codziennie jedną łyżkę pierzgi, aby zregenerować organizm i wzmocnić go, co jest szczególnie ważne w sezonie jesienno-zimowym. Dorosła osoba może jeść 20 gramów, dziennie czyli ok. 2-3 łyżeczki. Nie są znane przypadki przedawkowania pierzgi, jednak zawsze lepiej zachować umiar.
Nie należy stosować pierzgi w przypadku uczulenia na pyłek pszczeli, ciężkiego uszkodzenia nerek, zaburzeń żołądkowo-jelitowych i w okresie ciąży i karmienia piersią.

Lokalizacja

Zberezka, Polska
Dodaj Opinię
Wskazówki bezpieczeństwa dotyczące transakcji
  1. Płatność - zawsze spotykaj się ze sprzedawcą i zapłać gotówką dopiero po upewnieniu się, że produkt jest zgodny z opisem w ogłoszeniu.

  2. Dane osobowe - podaj tylko niezbędne informacje.

  3. Uważaj na oferty, które są „zbyt piękne, aby były prawdziwe”.

Najnowsze