Naturalny miód pszczeli z własnej pasieki

Opis

Cena £ : 35.00zł za sztukę
Data : 20 kwietnia, 2021
Certyfikat : rnNie
Naturalne : Tak
Wysyłka : rnNie
Dowóz do klienta : rnNie
Odbiór u klienta : rnNie
Odbiór do uzgodnienia : Tak
Lokalizacja : Oleśnica, Polska

I. Oferuję miód wielokwiatowy wczesny z tegorocznych zbiorów. Jest pożywny, zdrowy, nieskażony pestycydami i na pewno nie zaszkodzi konsumentowi. Miód obecnie w postaci krupca – miodu skrystalizowanego (krystalizacja świadczy o dobrej jakości miodu).

Cena miodu wielokwiatowego to 35PLN za słoik.

Słoik ma pojemność 900ml – gramatura min. 1200g netto.

II. Oferuję miód akacjowy z domieszką spadzi.

Miód jest obecnie w postaci krupca – miodu skrystalizowanego.

Cena miodu akacjowego to 40PLN za słoik.

Słoik ma pojemność 900ml – gramatura min. 1200g netto.

Zachęcam do zakupu miodu z mojej pasieki, ponieważ jest to produkt nieporównywalny jakościowo z miodami, które można zakupić w sklepach wielkopowierzchniowych.

Pasiekę prowadzę zgodnie z obowiązującymi przepisami:

– pasiekę mam zarejestrowaną u Powiatowego Lekarza Weterynarii w Środzie Śląskiej,

– pasieka jest pod nadzorem Powiatowego Lekarza Weterynarii,

– pasieka przeszła kontrolę Powiatowego Lekarza Weterynarii – bez zastrzeżeń,

– mam pozwolenie na prowadzenie sprzedaży bezpośredniej nieprzetworzonych produktów pszczelich pochodzących z mojej pasieki,

– został mi nadany Weterynaryjny Numer Identyfikacyjny: 2185629 .

To co wyróżnia moje produkty, to ekologiczny/organiczny sposób prowadzenia pasieki tzn. nie wprowadzam do środowiska ulowego leków zawierających pestycydy (Amitraza, Flumetryna, Kumafos, Fluwalinat, Tau-Fluwalinat) ani antybiotyków. Nie prowadzę też eksperymentów pszczelarskich w rodzaju leczenia pszczół Rapicydem, ani innymi niedozwolonymi substancjami. Zgodnie z zaleceniami ekologicznej gospodarki pasiecznej pszczoły leczone są wyłącznie kwasami organicznymi (mlekowy, mrówkowy i szczawiowy), które są substancjami naturalnie występującymi w środowisku ulowym i zalecanymi w pszczelarstwie ekologicznym.

Miody i ich właściwości:

Miód rzepakowy jest najczęściej pierwszym wiosennym miodem odmianowym. W stanie płynnym posiada kolor słomkowy. Krystalizuje się bardzo szybko, w ciągu kilku dni. Po skrystalizowaniu jest biały lub kremowy, o konsystencji drobnoziarnistej, mazistej. W smaku bardzo słodki. Zapach zbliżony do kwitnącego rzepaku, jego woń słabnie z czasem. Miód o największej ilości glukozy i aminokwasów. Szczególnie polecany na serce i naczynia wieńcowe. Korzystnie wpływa także na stany zapalne dróg oddechowych, wątrobę (marskość wątroby) i drogi moczowe, ma silne właściwości odtruwające i stymulujące metabolizm komórkowy. Zawiera prawie wyłącznie cukry proste (glukozę i fruktozę).

Miód wielokwiatowy pozyskiwany jest z kwiatów kwitnących od maja do lipca, najczęściej przed kwitnieniem rzepaku, a następnie w przerwach pomiędzy kwitnieniem roślin uprawianych w monokulturze. W stanie płynnym ma kolor żółty, po skrystalizowaniu – jasnobrunatny. Łagodny, o woskowym zapachu. Może posiadać różne barwy i smak w zależności od rodzaju oblatywanych roślin. Jest bardzo słodki. Miód wielokwiatowy pozyskiwany w drugiej połowie lata jest ciemniejszy. Miód ten uzupełnia niedobory witamin i biopierwiastków, stosuje się go w stanach alergicznych dróg oddechowych (astma oskrzelowa atopowa, katar sienny), wyczerpania fizycznego i psychicznego. Ma pozytywne oddziaływanie na serce i naczynia krwionośne, a także wspomaga funkcje detoksykacyjne wątroby.

Miód akacjowy pozyskiwany jest z kwiatów robinii akacjowej (Robinia pseudoacacia L). W stanie płynnym ma barwę jasno-słomkową do zielonkawej. Niekiedy może być nawet bezbarwny, w związku z czym uważany jest za najjaśniejszy ze wszystkich miodów. Charakteryzuje się wysoką zawartością fruktozy co sprawia że bardzo długo pozostaje w stanie płynnym. Po skrystalizowaniu przyjmuje zabarwienie od białego do kremowożółtawego pozostaje w stanie płynnym przez długi okres i bardzo wolno krystalizuje. Odznacza się delikatnym, subtelnym, lekko mdłym aromatem, przypominającym zapach kwiatów akacji. W smaku jest słodki i delikatny – lekko kwaskowaty. Bardzo słodki.

Miód lipowy pozyskiwany jest z kwiatów lipy. W stanie płynnym ma kolor żółty lub zielonkawożółty. Konsystencją i barwą przypomina olej rycynowy. Po skrystalizowaniu ma kolor żółtopomarańczowy lub brunatny, konsystencję drobnoziarnistą, krupkowatą. Miód o wyraźnym zapachu lipy. Ostry w smaku, z lekką goryczką. Miód lipowy uważany jest powszechnie za najlepszy środek przy przeziębieniach, grypie, anginie, zapaleniu zatok, w chorobach przebiegających z wysoką temperaturą, schorzeniach dróg oddechowych, stanach zapalnych oskrzeli i płuc. Ma działanie napotne i przeciwgorączkowe, przeciwskurczowe, przeciwkaszlowe i wykrztuśne. Korzystnie wpływa na serce, układ krążenia i układ nerwowy. Ułatwia zasypianie, łagodzi stres i równoważy ciśnienie. Dzięki dużej zawartości olejków eterycznych niszczy drobnoustroje występujące na błonach śluzowych dróg oddechowych, zwłaszcza nosa i gardła. Zanotowano szczególnie silne działanie na bakterie Gram-dodatnie (gronkowce, paciorkowce), Gram-ujemne (Klebsiella pneumoniae, Escherichia coli) oraz grzyby drożdżoidalne chorobotwórcze dla człowieka.

Miód spadziowy z drzew liściastych (pochodzi najczęściej z drzew lipy) ma barwę jasno do ciemnobrunatnej. Zapach słaby lekko korzenny, mało słodki, łagodny. Ulega średnioziarnistej krystalizacji. Polecany na nerki i drogi moczowe. Korzystnie działa także na wątrobę, drogi żółciowe, przewód pokarmowy i jelita.

Informacje pochodzą z książki: Hołderna-Kędzia E., Kędzia B., Miody odmianowe i ich zdrowotne walory, Toruń 2005.

Kupuj polski miód o najwyższej jakości!!

Odbiór miodu w Oleśnicy na ul. Krzywej.

Tel. kontaktowy: 510 124 755.

Lokalizacja

Oleśnica, Polska
Napisać recenzję
Wskazówki bezpieczeństwa dotyczące transakcji
  1. Płatność - zawsze spotykaj się ze sprzedawcą i zapłać gotówką dopiero po upewnieniu się, że produkt jest zgodny z opisem w ogłoszeniu.

  2. Dane osobowe - podaj tylko niezbędne informacje.

  3. Uważaj na oferty, które są „zbyt piękne, aby były prawdziwe”.

Najnowsze