Opis

Cena : 45.00zł za sztukę
Data : 11 czerwca, 2021
Certyfikat : Tak
Naturalne : Tak
Wysyłka : Tak
Odbiór do uzgodnienia : Tak
Lokalizacja : 43-176 Gostyń

Miód akacjowy powstaje z kwiatów robinii akacjowej, zwanej też fałszywą akacją, po prostu robinią albo grochodrzewem. Choć roślina ta pochodzi z Ameryki Północnej, to i w Europie, w tym Polsce zadomowiła się na dobre.Jak wygląda miód akacjowy?Kolor tego miodu przybiera barwę jasnożółtą do wręcz bezbarwnej (w stanie płynnym), zaś krystalizacja miodu akacjowego (o której piszemy kilka akapitów dalej) powoduje zmianę barwy i jest to odcień kremowy, słomkowy. Aromat miodu z akacji jest zbliżony do woni jej kwiatów, delikatny i nienarzucający się. Co wyróżnia ten miód, to wyraźnie słodki smak.

Właściwości miodu akacjowego

Na co pomaga miód akacjowy?Warto wymienić tu jego najważniejsze kierunki działania, a są to: łagodnie antybakteryjne, kojące i uspokajające, wzmacniające, regulujące trawienie, przeciwwrzodowe i regenerujące błonę śluzową, odżywcze, przeciwskurczowe, przeciwutleniające, przeciwzapalne.

Zastosowanie miodu akacjowego

Z uwagi na wymienione cechy miodu akacjowego, przede wszystkim z jego spożycia skorzystają rekonwalescenci, których organizm potrzebuje odżywienia, łatwo dostępnej energii. Choć miody znamy głównie ze względu na korzystne działanie w przebiegu przeziębienia, to akurat miód akacjowy wyróżnia się swoim pozytywnym oddziaływaniem na układ pokarmowy.Zalety miodu akacjowego obejmują jego pozytywny, regenerujący wpływ na błonę śluzową, a więc można go z powodzeniem stosować w schorzeniach żołądka, dwunastnicy, w stanach zapalnych układu trawiennego, skurczach jelit, w chorobie wrzodowej czy nadżerkach. W stanach wyczerpania fizycznego i/lub umysłowego miód akacjowy będzie miał działanie kojące, lekko nasenne, ułatwi zasypianie i wspomoże regenerację organizmu w trakcie odpoczynku

Miód akacjowy dla kogo?

Szczególnie poleca się miód akacjowy: dla rekonwalescentów, sportowców, osób z dolegliwościami natury trawiennej, borykających się ze stanami zapalnymi układu pokarmowego. Osoby starsze, często chorujące na przeziębienie czy grypę, a także z obniżoną odpornością – dla nich także jest miód akacjowy. Na co jeszcze podziała ten rodzaj miodu? Dostarczy on energii osobom bez apetytu, a także sportowcom, wszystkim tym ze zwiększonymi potrzebami żywieniowymi. Jeżeli ktoś ma kłopot z nadmiernym wydzielaniem soków żołądkowych, także może sięgnąć po miód akacjowy.

Lokalizacja

43-176 Gostyń
Dodaj Opinię
Wskazówki bezpieczeństwa dotyczące transakcji
  1. Płatność - zawsze spotykaj się ze sprzedawcą i zapłać gotówką dopiero po upewnieniu się, że produkt jest zgodny z opisem w ogłoszeniu.

  2. Dane osobowe - podaj tylko niezbędne informacje.

  3. Uważaj na oferty, które są „zbyt piękne, aby były prawdziwe”.

Najnowsze