Jaja lęgowe kur Zielononóżki. Czyste rasowo. Chów

Opis

Cena : 1.80zł za sztukę
Data : 11 sierpnia, 2021
Naturalne : Tak
Odbiór do uzgodnienia : Tak
Lokalizacja : 66-320 Sierczynek 67

Kurczaki zielononóżki urodzone 05,07,2021r. (Cena 7,00 zł to cena w dniu urodzenia).
Każdy kolejny dzień od urodzenia to do ceny należy dodać 0,25 zł Preferowany odbiór osobisty.

Jest możliwość wysyłki ale dopiero jak ukończą pięć tygodni, koszt około 40 zł. za pobraniem.

Uwaga! Jaja zielononóżek nie są zielone tylko ecrue (jasno beżowe). Wiele osób nie doinformowanych myli Zielononóżki z Araucaną która faktycznie znosi zielone jajka ale nie ma tych pro zdrowotnych cech co jaja zielononóżek.

Jaja
Jaja od kur zielononóżek mają w przybliżeniu o 30% mniejszą zawartość cholesterolu niż jaja innych ras kur, zawierają mniej złego cholesterolu LDL o ok. 14% oraz ok. 10-12% więcej dobrego cholesterolu HDL[8][9]. W porównaniu z jajkami innych kur niosek zawierają mniej alergenów ze względu na niższą zwartość białka o ok. 11% a większą żółtka o ok. 6% a procentowy stosunek wagi żółtka do wagi białka w jajka kury zielononóżki wynosi ok. 50%, natomiast rasy Lohmann Brown 39%[9]. Stosunek kwasów tłuszczowych omega 3 do kwasów omega 6, jest zdecydowanie lepszy niż w żółtkach komercyjnych jaj i oscyluje na poziomie 1:9 (w komercyjne jajach jest dwukrotnie więcej kwasów omega 6). Dodatkowo zawartość kwasu ALA jest 2-3 krotnie wyższa a kwasu DHA jest ok. dwukrotnie więcej niż np.: w jajach kur rasy Lohmann Brown[9]. Kolor skorupki jest biały lub białokremowy.
Źródło: Wikipedia

Lokalizacja

66-320 Sierczynek 67
Dodaj Opinię
Wskazówki bezpieczeństwa dotyczące transakcji
  1. Płatność - zawsze spotykaj się ze sprzedawcą i zapłać gotówką dopiero po upewnieniu się, że produkt jest zgodny z opisem w ogłoszeniu.

  2. Dane osobowe - podaj tylko niezbędne informacje.

  3. Uważaj na oferty, które są „zbyt piękne, aby były prawdziwe”.

Najnowsze