Aby uzyskać lepsze wrażenia, zmień przeglądarkę na CHROME, FIREFOX, OPERA lub Internet Explorer.
5 najlepszych warzyw do Grillowania.

5 najlepszych warzyw do Grillowania.

Bakłażan

Sezon: czerwiec – październik

Podobnie jak cukinia, bakłażan zapewnia uczucie lata. Pokrój bakłażana w paski, marynuj według własnego smaku i od czasu do czasu posmaruj go olejem podczas grillowania – i masz smaczne danie z grilla.

Koper włoski

Sezon: maj – listopad

Koper włoski nie jest pierwszą rzeczą, która przychodzi na myśl, jeśli chodzi o grillowane warzywa. Ale: koper włoski z grilla to przyjemność. Przed grillowaniem usuń zielony – zmieniłby się w czarny – i pokrój i marynuj koper włoski. Ale nie wyrzucaj zielonego kopru włoskiego: posiekany jest idealny do przyprawiania grillowanego kopru włoskiego.

Ostra papryka

Sezon: czerwiec – październik

Papryka wygląda wyjątkowo dobrze jako kolorowa przystawka. Możesz się też na nich skoncentrować. Faszerowana ostra papryka z nadzieniem z twarogu to przyjemność.

Pomidor

Sezon: kwiecień – listopad

Pomidor jest absolutnie wszechstronny. Wolisz zimno? Zatem sałatka pomidorowa jest odpowiednim posiłkiem przy dobrej pogodzie. Czy lubisz ciepłe warzywa? Następnie przypraw pomidor i przygotuj go na grillu. Wypełniony – podobny do ostrej papryki – tnie piękną sylwetkę.

Cukinia 

Sezon: maj – październik

Cukinia wywołuje śródziemnomorskie uczucia na grillu. Czysto z odrobiną soli, z wyrafinowaną marynatą lub na szpikulcu z innymi składnikami, zawsze dobrze prezentuje się na grillu. Jeśli podoba Ci się kolorowy, możesz połączyć zieloną i żółtą cukinię. To wywołuje szczególne letnie uczucie na talerzu.

Kiedy warzywa są upieczone?

Niektórzy lubią, gdy twardsze warzywa, takie jak cebula lub koper włoski, po upieczeniu na grillu są delikatnie jędrne. Jeżeli wolisz aby były bardziej miękkie, uważaj aby nie sczerniały ani się nie przypaliły. Grillowanie powoduje, że warzywach koncentruje się naturalna słodycz, jednak zawarty w nich cukier łatwo się przypala. Pokrój warzywa na jednakowe kawałki, żeby równomiernie się upiekły. Najczęściej dobre są kawałki grubości palca lub nieco cieńsze.


Jesteśmy na Facebook-u oraz Instagramie

Zostaw swój komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *